stomatologia brenna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stała się jednym z ważnych działów medycyny.
Ma to związek z tym, że obecnie praktycznie wszyscy pacjenci chcą posiadać dobrze wyglądające, a nawet świetnie prezentujące się zęby.
Dlatego chętnie udają się do tych dentystów, którzy w fachowy sposób zajmują się wykonywaniem stomatologicznych zabiegów estetycznych.

Wśród rodzajów takich zabiegów można wyróżnić na przykład wybielanie zębów.

Fachowo wykonywane wybielanie zębów sprawia, że osoba, która się mu poddała może odzyskać naprawdę pięknie wyglądający uśmiech i nie musi wstydzić się w pracy czy podczas pozowania do zdjęć.
Otrzyma ona także specjalne zalecenia, których wykonywanie pozwoli utrzymać na dłużej efekt wybielania zębów.

Pomoce stomatologiczne

stomatologia brenna Konkretne wyposażenie gabinetów stomatologicznych uzależnione jest od rodzaju zabiegów w nich wykonywanych.

Jeżeli w jakimś gabinecie wykonywane są bardziej poważne zabiegi stomatologiczne, to jego pracownicy muszą posiadać dostęp do praktycznie wszystkich narzędzi i pomocy stomatologicznych.

Pomagają sobie także przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury stomatologicznej.
Taka aparatura pozwala na robienie zdjęć i przeprowadzanie pełnej diagnostyki podczas leczenia zębów.

Wszystko to sprawia, że stomatolodzy mogą leczyć zęby swoich pacjentów w pełni profesjonalny sposób i nie muszą ich odsyłać do innych gabinetów z powodu braku dostępu do jakiegoś sprzętu.

Każda niedogodność stwierdzana przez pacjenta podczas jego wizyty w gabinecie stomatologicznym może doprowadzić do jego utraty.

Mogą one być stałe (niedające się

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu.

W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.).

Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne.

Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna.

Widok do druku:

stomatologia brenna